در ادامه مطالب ارسالی درباره موضوع مطروحه، سایر نظرات را نیز به حضورتان تقدیم می نمایم:

9- سلام
من خیلی دوست دارم مدرس دانشگاه بشم و خیلی هم به اینکه چطوری تدریس انجام بدم و رفتارم چگونه باشد فکر کردم.
من اگر مدرس دانشگاه بشوم همیشه به حق و حقوق استاد و دانشجو احترام میگذارم و سر تایم در کلاس حاظر میشوم،نحوه تدریس را به صورت کامل خودم آموزش میدهم و در پایان کار هر درس از دانشجو هاپرسش و پاسخی از همان درس انجام میدهم که ایرادات و مشکلات همان جلسه مشخص و رفع شود و انجام کارهای عملی در کلاس برایم خیلی حائز اهمیت خواهد بود و به هرکسی که در کلاس مشارکت داشته باشد چه پاسخ درست دهد چه نادرست توجه زیادی خواهم کرد و اینکه همه دانشجو ها را در یک سطح میبینم و نوع برخوردم را بسته به توانایی دانشجو قرار نمی دهم و سعی میکنم مطالب را به صورت شیوا و کاملا مفهوم در کلاس بیان کنم و حضور و غیاب برایم حائز اهمیت است.

10- سلام
بنظرم روش تدریس عالی این ویژگی هارو ۱۰۰٪داره و روشی که در تدریس هر چیزی سعی میکنم عملیش کنم؛
۱.مطالعه بسیار زیاد درباره موضوعی که میخوام تدریس کنم
۲.هضم*و تجزیه و تحلیل اون حجم از مطالعات به طوری که بتونم به ساده ترین زبان توضیح بدم ؛
متاسفانه خیلی ها در هر رشته ای علاقه زیادی به پیچیده گویی و سخت کردن دارند و در توضیح کامل و رسا و قابل فهم یک مطلب توانا نیستند،و دلیل اینه که خودشون هنوز بر مطلبی که میخوان ارائه بدن تسلط کامل ندارند.
به قول بزرگی ؛ زمانی یک مطلب رو کامل فهمیدی که وقتی اونو به یک پیرزن ۷۰ ساله توضیح دادی بفهمه و درک کنه و همینطور به یک کودک ۷ ساله هم توضیح دادی ،اونهم درک کنه و بفهمه.
۳.در خلاصه کردن مطلب و استفاده از نقشه ذهنی رو تخته.
۴.موافق گفته ی دوستمون هستم، در پایان هر جلسه پرسش و پاسخ کوتاه ولی فراگیر انجام میدادم و بعد از دانشجو هام میخواستم که درکی که از موضوع و مبحث امروز رو داشتند بگن نه فقط حفظ کلمات و متمم ها.
چون باصطلاح مهمترین موضوع اینه که دانشجوی من گرفته باشه مطلب رو.
۵.با هرگونه تمسخر در سئوال پرسیدن زیاد و حتی سئوالات بسیار پیش پا افتاده برخورد جدی و قاطعی خواهم داشت.
۶.با دانشجو هام علاوه بر رابطه ی استاد و شاگردی رابطه دوستانه هم بسته به ادراک فرد از روابط اجتماعی و حریم ها خواهم داشت.
۷.در آخر باید بگم خودم رو مسئول ۱۰۰٪ در امر یادگیری و آموزش دانشجو هام میدونم چون اگر من استاد واقعی و قابلی باشم (به معنای واقعی کلمه) باید هر روز روی مهارت ارتباطیم و توانایی های اموزشیم کار کنم تا بتونم ارتباط برقرار کنم با دانشجوم(حتی بد خلق)،بنظر این مورد کمی فضایی تلقی میشه و نشدنی ولی خب برای افراد معمولی و سست اراده همینه ولی برای انسان هایی که منش استوار و قوی ای دارند استاندارد اصلی اینه و موضوعی که داره عملی میشه در جوامعی مثل سنگاپور که در حال حاضر یکی از بهترین جاها است در امر آموزش و پرورش.
در کل جوری سعی میکنم در کلاسم تاثیر گذار باشم که حداقل ۹۵٪ افراد بگن ؛((استاد یعنی سعید بادپا))

11- با سلام و عرض ادب
✅1.از تجربیات مشاوره ام مرتبط با موضوع میگفتم
✅2.حتما کاربردی درس میدادم
کاربرد نظریه و... در زندگی واقعی
✅3.حتما زمانی رو برای role play
روان شناس و مراجعه گر روا اجرا میکردم تا انگیزه بچه ها برا درس خوندن بالا بره
✅4.بصورت نوبتی و محدود به بچه ها کارورزی رو یاد میدادم
نمیدونم شاید این روش ماهی دادن به دانشجو ها باشه حداقل ماهیگیری رو یاد میدادم

12- با سلام و خسته نباشید خدمت استاد
مرسی از سوال خوبتون 🙏🏻
و جویا شدن نظر دانشجوها در این باره
راستش من اگر استاد بودم اولین چیزی که به نظرم باید رعایت میشد احترام متقابل بود
یعنی وقتی من به عنوان یک استاد طالب احترام هستم و این رو حق خودم میدونم باید این رو هم در نظر بگیرم که دانشجوی من هم نیازمنده احترامه و چون دانشجوی من هست من حق ندارم هر لحن یا اداب و یا رفتاری با او داشته باشم !
یک مورد دیگه اینکه میگذاشتم بچه ها راحت نظرتشون رو بیان کنند و از مخالفت کردن و ابراز نظری متفاوت هراس نداشته باشن تا واقعا بتونیم کلاسی پویا و مفید داشته باشیم
یه چیز دیگری رو دقت کردم که اکثر دوستان بیان کردن اون هم اینکه کلاس خشک نباشه و استاد زبان بدن و لحن مناسبی برای انتقال اطلاعات داشته باشه که به شدت بنده هم موافقم و خشکی یک کلاس باعث افت شدید گیرایی دانشجویان و فایده اون کلاس میشه ! و یک تعامل سازنده بین دانشجو و استاد برقرار بشه
نکته بعد اینکه استفاده گاه به گاه از مطالب تصویری و پاور باعث یادگیری خیلی بیشتر دانشجو میشه
به این دلیل که قوه بینایی شما هم در یادگیری مطالب دخیل میشه و تاثیر زیادی رو کیفیت یادگیری میذاره
چیز دیگر اینکه سعی میکردم به عنوان یک استاد انتقاد پذیر باشم و گاردی در برابر انتقاد شنیدن نداشته باشم و یا بپذیرم و یا توضیح بدم
تعامل بین دانشجو و استاد نکته ی دیگری هست که اشاره کردن و بنده هم موافقش هستم و تاثیر یادگیری رو افزایش میده
چیز دیگر اینکه استاد خیلی تند مطالب رو بیان نکنه چون دانشجو نمیتونه خیلی خوب دریافت کنه و بعد از تایم کوتاهی احساس خستگی ذهنی میکنه و این روند یادگیری رو کاهش میده
و اینکه استاد رو لحنش هم باید مسلط باشه که دانشجو بتونه اطلاعات رو دریافت کنه و استاد منتقل کننده خوبی باشه در انتقال اطلاعات به دانشجو این خیلی نکته ی حائز اهمیتیه
به نظرم چیز دیگر اینکه ترکیبی از جزوه و کتاب باشه برای درس های مهم و تخصصی که یادگیری بهتر بشه و صرفا به یک مورد اکتفا نشه
جزوه در حد یک توضیح ساده برای فهم بهتر مطلب.
نکته دیگر نگاه یکسان به دانشجوها چه از نظر سطح درسی و چه از نظر جنسیتی
یعنی دانشجو این رو حس کنه که سر کلاس یک انسان نشسته و نه یک مرد یا یک زن
نگاه فارغ از جنسیت رو درک کنه سر کلاس و اصلا دیگه به چشمش نیاد که استاد مرد هست یا زن
و از نظر سطح درسی هم تفاوت قائل بشه اما نه جلوی همه که اعتماد به نفس و انگیزه بقیه برای اون کلاس از بین بره
اگر من استاد بودم تفاوتی هم بود خیلی علنی بیان نمیکردم و فقط پیش خودم و در ارزیابی خودم لحاظ میکردم
مطلب دیگر اینکه استاد از نظر اطلاعات و علم قوی باشه و بتونه به سوالات دانشجویان پاسخ بده و اونها رو تا جایی که میتونه روشن کنه
و نکته دیگر اینکه استاد خنده رو باشه این خیلی خیلی در روند کیفیت کلاس از نظر روانی در دانشجویان موثره من استاد خنده رو داشتم و همیشه سر کلاسش ارامش میگرفتم
واقعا لبخند انگیزه ادم رو دوبرابر میکنه به نظر بنده
پوزش میخوام که انقدر صحبت کردم
استاد بودن کار بسیار مهمی ست به همین جهت سعی کردم با دقت و تفصیل بیان کنم نظرمو 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
ممنونم از توجهتون 🌺🌺🌺

13- سلام استاد
خسته نباشيد
در مورد سوالي كه فرموديد
اگر من استاد بودم اول سعي مي كردم انگيزه درس خواندن رادر دانشجويان تقويت مي كردم بعد انتظاراتم را همان جلسه اول بيان مي كردم
بر محتوا درسي كه مي خواهم ارائه دهم تسلط داشته باشم و مطلب را سازمان بندي كنم
دانشجو را به كلاس ودرس حذب كنم وهمين طور فعاليت دو جانبه بين استاد ودانشجو بر قرار كنم
مدیريت مي كردم كه كلاس خشك وخسته كننده نباشد